NE DEDİLER?

Lütfullah Bey’ le danışmanlık aldığımız dönemde tanışma ve çalışma fırsatım oldu. Her şeyden önce üst düzey yöneticilik bilgisini deneyimleyip karşı disiplinlerle olan olaya bakış açısı, toplantı yönetimi, toplantıda hangi düzeyde katılım olursa olsun, her düzeye ulaşabilen ve odaklanmasını sağlayan bir özelliği var. Bu da daha önceki tecrübelerinin ne kadar doğru ve aldığı kararlar ile uygulama alanındaki başarılarından geçtiğinin göstergesi. Zaman Yönetimi, Hedef Koyma, Uygulanabilirlilik ve Ölçülmesi, İhtiyaçların Tespiti, İK Bakış Açısı ve Personel Devamlılığına Dikkat Çekme, Modern Toplantı Kültürünün oluşturulması ve Profesyonel Yönetim Kurulu Ajandasının Oluşturulması vb… konularda katkısı fark edilecek düzeyde yüksek oldu. Akademik danışmanlıkdan bir seviye ileride olması, çözümlerinin uygulanabilir olmasından geçiyor, destekleyici ve devamlılığı olan çözümler üretilmesine katkı sağlıyor. Aldığınız kararlar ve koyduğunuz hedefler toplam kalite yönetimine hitap edip, akademik olarak yönergelerle beslenmiş danışmanlıkların dışında artı olarak bu bilgilerin uygulanması ve ekonomik değer taşıyorsa sistem içine dahil edilmesi konusunda geri dönüşleri çok yerinde. Ekip kurma, yetkinlik kazandırılması ve hedef sonrası sistemin yürütülmesi projelerinde deneyimlerimiz çok olumlu oldu. Yönetişim Sistemi orijinli olması, detayda finansal okur yazarlık, vergi, finans, yönetim muhasebesi, maliyet gibi alt uzmanlıkları üst yöneticide buluşturup yönetici ajandasının oluşturulması ve koordine edilmesi konusunda üst düzey katılımcılar için iyi bir çözüm ortağı. Nihayetinde baskın tarafınız yönetişim içinde nerede odaklanıyorsa oraya eğilebileceğiniz ve disiplinler arası iletişim konusunda üst düzey bir danışmanlık alabileceğiniz profesyonel olarak aktarabilirim. Yaklaşık dört aylık zaman diliminde odaklanılan konular ve hedefler konusunda zamanı doğru yöneten ve takip eden, yöneticiye işleyen/takip eden, duruma göre mentorluk yapabilen bir danışman. Uygulanabilir ekonomik değerler, Lütfullah Bey’ in kazanım olarak özetle söyleyebileceğim en baskın tarafıdır.

— Serkan YILDIRIM, Hızıroğlu Holding Grup Şirketler Mali İşler Direktörü (CFO)

 

“Lütfullah’ la Bahadır İnşaat’a danışmanlık yaptığım kısa dönemde birlikte çalıştık. Kendisinde, özellikle Türkiye’de az rastlandığını düşündüğüm, iş dünyasının temel nitelik ve özelliklerini sindirmiş olma özelliğinin bulunduğunu gözlemledim. Bu özellik sayesinde karşılaşacağı yeni meselelerin de rahatlıkla üstesinden geleceğini düşünüyorum, hizmetlerini kiralayacak olan muhtemel işverene ciddi bir değer olacağına inanıyorum. Sevgi ve başarı dileklerimle.”

— Hakan Dayangaç, Construction Director

 

“Lütfullah, yüksek ahlaki değerlere ve insan odaklı çalışma prensiplerine sahip, çalışkan ve her şartta pozitif iletişim kurabilen, konusunda deneyimli biridir. Beraber çalıştığımız göreceli kısa zaman içerisinde kendisinden üst düzey yönetim, verimli çalışma, performans değerlendirme ve finansman gibi farklı konularda değerli kazanımlar elde ettim. Kendisinin sahip olduğu yüksek insani değerler ile her zaman istediği her işkolunda başarılı olacağına inancım tamdır.”

— Alaz Albay, Partner of SEYAS Sey Architecture Engineering Consultancy Inc. / Architect MSc.

 

“I know Lütfullah Kutlu for almost 2 years. He is a quick acting, planned, disciplined top manager with a wide angle to see the business now and future. He is a real professional and anyone can trust him for what he says he will do. He is expert on finance and management.”

— Hakan SÖNMEZ, Founder & Chairman at IPF International Corporate Finance and Investment Consultancy Ltd.

 

“Lütfullah sıradışı kişiliğe sahip, çok enerjik ve insanlarla çok çabuk kaynaşan bir dostum. Sonuca ulaşma konusundaki azmi ve uzmanlığı dahilindeki konulardaki engin bilgisi her zaman göz kamaştıran bir profesyonel. Onun gibi dostlara sahip olmak ve onunla çalışmak bir zevk ve ayrıcalık. Onun çok ses getiren işlere imza atacağından adım gibi eminim.”

— Mustafa Türkboyları, Genel Müdür at Trictronic Tasarım ve Danışmanlık Hiz. Ltd. Şti.

 

“Lütfullah Bey, iş yaşamında (özellikle üst yönetim ve orta düzey yöneticiler arasındaki operasyonel ve karar verme mekanizmalarında sıkça gördüğümüz) iletişim ve yönetim tarzındaki farklılıklardan kaynaklanan sorunları, vizyoner ve yenilikçi kişiliğinin yanısıra hem dinamizmi hem de bilgisiyle birçok kez aşmamızda yardımcı ve yol gösterici olmuştur. Üst düzey eğitimi, çok uluslu ortamlardaki deneyimi, çalışanlarıyla yakın ve kendilerini destekliyici tavrı ile proaktif hareket kabiliyeti kendisini farklı kılan en önemli özellikleridir.”

— Emrah MAZICI, Technical Office Coordinator at Renaissance Heavy Industries

 

“I have known Lütfullah for 10 years and I worked 7 years with him. He is energetic, strategic & result oriented personality. In addition his firm integrity makes me define him as an invaluable change agent for companies surviving in high changing and high competition environment. His dignity & intelligence, self-disciplined, self motivated approach attracts many rare talents. He always motivates, teaches, learns, supports, developes, integrates them patiently and becomes a role model for them. He translates the financial issues to non-finance executives by the help of his high communication skills. He is good at following financial and political agenda and determining the influences of these events to economy, financial markets, daily exchange rates, interest rates etc. He created a very fascinating success story in a global company with his budget & reporting background. A reporting system he prepared with his team was presented to the global executives of the company in London. They liked this system too much and now they are using it all over the world. He always adds “power” to the organization he works for.”

— Gürsoy EROL, Owner, GES Consulting

 

“During the entire working period I worked with Lütfullah, I can definitely say that he added high values for the institutionalization of the company, led the finance department to create financial resources through his strong connections and network and increased the reputation of the company with his friendly, sincere and persuasive character. I reported to him more than 3 years, and I don’t remember a time or a situation that he demotivated me. He was always admiring my works, motivating me and helping me solving the problems I face. I think Lütfullah, with his high skills and deep experience, is capable of working in a top management level for any company in any industry and in any part of the world.”

— Levent Sümer, PMP, Planning&Cost Control Manager – Torunlar REIT, PMP

 

“I worked with Lütfullah almost 4 years at McCann-Erickson family. During our working period I always admired his way of handling finance department. He was not only good at numbers but also so helpful and educational. Unlike most of other colleagues, he focuses on finding solutions instead of reflecting or ignoring. I personally find myself lucky for working with him.”

— Ozan Emre Acar, Business Director – Innocean Worldwide Turkey

 

“Her konuda gayet titiz ve işini çok iyi yapan, çalışkan, dürüst ve kendini yenilemesini bilen biridir Lütfullah.”

— Pınar Kılıç, Instructor at Communication Faculty at Bahçeşehir University

 

“Lütfullah and I worked for an International company for over 7 years. He is well-organised, had all the necessary discipline so as a director must have. We often discussed about financial situation and the budgeting for which the department where I was the director of. He was always helpful and open for new ideas. He was willing to move the company forward and make all effort to fulfill the position that he is. I am more than glad that I had a chance to work with him.”

— Murat Darga, Deputy General Manager , COO, at Bora Tarım Ltd.

 

“Lütfullah, bölümünün iş yapısı gereği hem bütçeleme konusundaki gizlilikleri korumayı hem de diğer bölümler ile yürütülmesi gereken yumuşak yapıda bilgi toplama işlemlerini, kimseyi kırmadan gerçekleştirebilen, yönetici bir arkadaşımızdır.”

— Ufuk Benli, Gıda Satış Direktörü – Matlı Yem San. ve Tic. A.Ş.

 

“Lütfullah was one of the bright figures of Boğaziçi University. Extremely intelligent, very successfull student and have a big potential in the future career. I am proud of being a close classmate of Lütfullah.”

— Zafer Atabey, Executive Vice President at Borusan Mannesmann

 

“Lütfullah was one of my close friends which we were spending a lot of time during my years in Bosphorus University. I also continued keeping my contact with him after the graduation therefore I had enough chance to know him closely. He is hard worker, highly and seriously committed to what he is doing. He is always able to be a good colleague and at the same time able to achieve fun, able to create and contribute to a positive group dynamic. He is trustable and is kind of a person that you will like to work with. He was one of the students that was already working in the finance department of a reputable Turkish company as an intern and I was admiring him for that. I am always ready to give verbal recommendations about Lütfullah in case needed. Please feel free to contact me by e-mail or over mobile in case you need feedback about him from me. Kind regards.”

— Volkan Yılmaz, Finance Director at Actavis

 

“Lütfullah has a professional background in many industries and has a lot of knowledge and experience in managing people and finance problems that occur in companies with his magic tools. Some people can see much faster and better and can act on time so that companies can be saved in early stages before they collapse. If you want to be saved, you should really listen to new, reformist and great ideas Lütfullah offering us.”

— Yılmaz Tuncer, CEO at Gps Standard Middle East & Fibernet Data Network